Show Email
Text dokumentu v příloze: manželka Milana Kundery zmiňuje svůj pohled na historické události a polistopadové aspekty např. milé setkání s ruským vojákem při okupaci 1968, všudypřítomná angličtina v polistopadovém Československu, bezdomovci v Praze, nenávist disidentů vůči Milanovi Kunderovi. Autor dále zmiňuje, že Havel byl dlouhodobě placený agent USA. Doplněno aktuálním tématem války na Ukrajině.
Mějte trpělivost a čtěte do konce.
Věra Kunderová připomněla listopad 1989, a další roky po revoluci úplně v jiném světle .
A je to dobře, nemůžeme přece stále žít v bludech.
Těšíme se, že vyjde najevo i pravda o Ukrajině.
Kdo dodává zbraně také chce válku a tím také je vinen, tím, že válka pokračuje a umírají neviní lidé a často i děti.
Málo se připomíná, že USA v srpnu 1945 shodily na 2 japonská města, Hirošimu a Nagasaki 2 atomové bomby. A zemřelo najednou 110 tisíc Japonců, do konce srpna dalších 140 tisíc a další roky pak několik desítek tisíc Japonců na ozáření.
To by neudělal žádný stát.
Obyčejní lidé neschvalují válku na Ukrajině a mají stejný názor jak Olympionik Svoboda.
Posílejte dál, pomalu se dozvídáme historickou pravdu a možná, že se dočkáme pravdy i o Ukrajině.
Určitě spisovatele Milana Kunderu znáte, třeba jeho knihy : ŽERT,SMĚŠNÉ LÁSKY a další..
KRÁSNĚ NAPSÁNO, HISTORICKY PRAVDIVĚ.
-----------------------------------------------------------------
Pro literární měsíčník Host promluvila Věra Kunderová, manželka slavného spisovatele a emigranta Milana Kundery, která s ním odešla do exilu. „Možná že vás překvapí, že jsem to byla já, kdo byl od začátku rozhodnut se nevracet. K definitivnímu společnému rozhodnutí došlo ve chvíli, kdy Milan začal psát rok po našem příjezdu Knihu smíchu a zapomnění; bylo hned jasné, že za tu knihu by v Čechách musel být odsouzen, ta kniha byl definitivní rozchod.
Stačilo ostatně, že z ní publikoval v Nouvel Observateur ukázku, bylo to v roce 1979, aby byl okamžitě zbaven občanství,“ okomentovala teoretickou možnost se vrátit do Čech, kterou měli, ještě když odjížděli. Kunderová uvedla, že se jí po Čechách velmi stýská.
„Emigrace je těžká věc. Je to nejhorší blbost, kterou může člověk v životě udělat. „Byla jsem celou dobu přesvědčena, že už nikdy neuvidím Prahu. Můj pesimismus byl absolutní Listopad byl především neuvěřitelné překvapení. A pak dojetí. A pak radost.