Show Email
Konspirace: Milada Horáková spolupracovala s Gestapem, Byla agentkou SSSR, Francie a USA. Zřejmě dožila pod falešnou identitou v USA nebo SSSR.
"HORÁKOVÁ 27. 6. 1950 NEBYLA POPRAVENA
Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473
červenec 2020
http://www.severoceskapravda.cz/index.php/historie/2721-horáková-27-6-1950-nebyla-popravena
Blíží se datum údajné popravy trojnásobné agentky Horákové, a tudíž nás v televizi v různých pořadech už zas otravují, vzpomínkami na tuto osobu, o které se ani její tehdejší kolegové nevyjadřovali dobře. Svá téměř 74-letá ústa si např. „třepí“ také Saskia Burešová v „jejím“ Kalendáriu, nářkem nad výročím dle jejího vyjádření justiční vraždy, která se s největší pravděpodobností vůbec neuskutečnila. Zveřejňujeme proto opět poznatky, které jsme už jednou uvedli:
Otázka je: Byla Milada Horáková, agentka tajných služeb, která jak známo spolupracovala i s gestapem, opravdu popravena?
S otevřením archivů a objevení nových informací se objevily hlasy, které její smrt popírají. Jedním z těch, kteří se dopracovali k takovým závěrům, je Dr. Rudolf Ströbinger, také JUDr. Miroslav Kopecký. Dr. Ströbinger zemřel v roce 2015. Před tím publikoval na toto téma a bylo možné s ním i rozumně rozmlouvat. JUDr. Kopecký zemřel v roce 2010. Oba pánové dospěli k závěru, že neexistují žádné důkazy, že by Milada Horáková byla na nádvoří pankrácké věznice skutečně popravena. Kladou si otázku: Byl rozsudek vykonán nebo strávila Horáková zbytek života v USA nebo dokonce v Světském svazu? Historik Buquoy říká, že poznal Dr. Ströbingera v době, kdy byl zastupujícím šéfredaktorem Lidové demokracie. V roce 1968 emigroval do Německa a stal se redaktorem československého vysílání Deutsche Welle a od roku 1975 byl dopisovatelem západoberlínského rádia – Vysílač Svobodný Berlín. Nebyla to žádná bezvýznamná figura. Vydal Knihu Stalinovy největší politické procesy. A právě tento historik byl překvapen tím, že v knize píše např. o Rudolfu Slánském, ale vůbec nezmiňuje Miladu Horákovou. Takže mu okamžitě telefonoval a navázali spolu kontakt. Cituji pana Ströbingera: Říká, že chtěl o Horákové psát monografii, ale důkazy o jejím životě, jako by se ztrácely v písku. Dokonce její mladší sestra, provdaná Tůmová, nechtěla o ní vůbec slyšet a nechtěla o Horákové cokoli říct, údajně s tím, že je vázána mlčením. A na něj to dělalo dojem, jakoby Milada Horáková za sebou pečlivě zahlazovala stopy. Její činnost v letech 1945-49 definoval právě Ströbinger jako „dublera“ (dvojitý agent) – že současně pracovala jako vyzvědačka pro SSSR, pro USA a také pro Francii, čímž připomínala legendární Matu-Hari. Nejvíce překvapila pochybnost o popravě. Nelze o tom vůbec nic nalézt. Hrob neexistuje, o urně není nikde žádný záznam.
(Že nepřijde nikomu divné