Show Email
Ruský ministr zahraničí Lavrov oznámil, že Rusko už oficiálně informovalo jaderné mocnosti zemí NATO – USA, Francii a Velkou Británii, že v okamžiku předání letadel F-16 Ukrajině, nebude Rusko čekat a zkoumat, zda tyto letadla budou vyzbrojena jadernými zbraněmi, a bude je automaticky považovat za jadernou hrozbu pro bezpečnost Ruska. A to podle ruské válečné doktríny otevírá prostor pro nasazení jaderných zbraní. Následky takového útoku jsou nepředstavitelně kruté. Je v zájmu nás všech, aby Ukrajina konečně splnila Ruskem požadované mírové podmínky, ochránila ruské obyvatelstvo na svém území a dála Rusku bezpečnostní záruky. Navíc prohlášení Ruska nevylučuje použití jaderných prostředků i proti zemím, které by Kyjev jadernými nosiči vyzbrojovaly. Zdá se tedy, že hrůza jaderné války se opět přiblížila.
Přepis přílohy:
INFORMACE O PŘIPRAVENOSTI RF PROVÉST PREVENTIVNÍ ŮDERY
Ruský ministr zahraničí Lavrov, oznámil před pár hodinami, že Rusko už oficiálně informovalo jaderné mocnosti zemí NATO – USA, Francii a Velkou Británii, že v okamžiku předání letadel F-16 Ukrajině, nebude Rusko čekat a zkoumat, zda tyto letadla budou vyzbrojena jadernými zbraněmi, a bude je automaticky považovat za jaderné nosiče, a jadernou hrozbu pro bezpečnost Ruska.
Ruské oficiální oznámení jaderným mocnostem NATO je tak zcela v souladu s ruskou válečnou doktrínou, která umožňuje prezidentovi Ruska, aby o budoucím použití jaderných zbraní informoval ostatní státy a mezinárodní organizace předem. Podle ruské válečné doktríny, totiž může prezident použít jaderné zbraně pouze ve čtyřech případech:
1. Na odvrácení konvenčního útoku, který ohrožuje samotnou existenci ruského státu.
2. Na odvracení útoku s použitím zbraní hromadného ničení, který je podniknut proti Rusku a jeho spojencům.
3. Při hodnověrném zjištění masivního odpalu balistických raket, nebo podobných zbraní, nebo letu jaderných nosičů ve směru na území Ruska
4. Nebo při jakémkoli působení protivníka na kritické body, základny a infrastrukturu Ruska, jejichž vyvedení z provozu by snížilo možnost ruských jaderných odvetných úderů.
Lavrov výslovně v rozhovoru uvedl, že Rusko nebude zkoumat, zda F-16 předaný Ukrajině, je jaderný nosič, nebo není, ale že ho bude automaticky považovat za jaderný nosič a jadernou hrozbu. Tím se automaticky, podle bodu 3 a 4 ruské válečné doktríny otevírá prostor pro nasazení jaderných zbraní – viz let jaderného nosiče směrem k Rusku, – viz potenciální ohrožení ruských jaderných zbraní, třeba v oblasti východně od Voroněže u města Borisoglebsk.
USA, Francie a Velká Británie podle Lavrova už příslušná varování obdržely před několika dny. Pravděpodobně proto na summitu NATO ve Vilniusu už zařadili jejich pohlaváři zpátečku.
Nejsnazší způsob likvidace letadel F-16 na Ukrajině je:
1. Taktický jaderný úder proti letištím, na kterých budou F-16 rozmístěna. Vzhledem k pravděpodobnosti, že Kyjevská generalita tato letadla umístí na letiště poblíž Kyjeva nebo dalších měst, by taktický jaderný úder proti těmto letištím zvedl mračna radioaktivního prachu, a ta by ohrozila životy obyvatel měst, a náklady na dekontaminaci prostoru by byly obrovské. Politicky bude toto řešení pro Putina zřejmě nepřijatelné, protože celou dobu války se Rusové zat
Podobné e-maily
24836 | F16 a ruské varování | 2023-07-23 22:57:46 |