Show Email
Všechny kauzy kolem Babiše byly uměle vykonstruované jeho nepřáteli, kteří se ho snaží zbavit. Byli v tom namočeni politici, policie, média, zahraniční elity...
---Přepis přílohy---
Načasování bylo bohužel přesné...
Tohle vše se ukradlo. Teď jen „Babiš“. Profesor Svoboda už nemůže mlčet
07.10.2021 4:35 | Analýza
Filmový režisér, profesor a někdejší významný levicový politik Jiří Svoboda není překvapen kauzou „Babišova zámku“. Týden před volbami se podobné skandály zkoušejí pravidelně. Profesor připomíná Kubiceho zprávu proti Jiřímu Paroubkovi či nahrávky Julius Šuman minule proti Andreji Babišovi. Letošní novinkou ale je výrazné angažmá nadnárodních sil.
Celý text profesora Jiřího Svobody:
Čtyři dny před parlamentními volbami v roce 2006 zdiskreditoval politickou nestrannost elitního útvaru Policie ČR šéf ÚOOZ Jan Kubice. Parlamentnímu výboru přinesl přísně tajný dokument, dehonestující ČSSD a jejího předsedu Jiřího Paroubka. „Tajný“ dokument byl snůškou polopravd, výmyslů a naprostých lží. Další cesta „tajného dokumentu“ cíleného k ovlivnění parlamentních voleb byla předem naplánovaná. Poslanec parlamentního výboru pohodil „tajnou zprávu“ tak, aby ji našel redaktor Českého rozhlasu a promptně ji vyslal do éteru.
Političtí analytici se shodli většinově na tom, že tzv. Kubiceho zpráva připravila tehdy ČSSD o rozhodující hlasy a Jiřího Paroubka o post premiéra. Podvod na demokracii se zdařil a Kubice byl o nějaký rok později za odměnu jmenován ministrem vnitra ve vládě ODS.
Tehdejší lídři „politické elity“ a mužové ve stínu potřebovali odstranit z politiky člověka, o němž se domnívali, že by další majetkové machinace na úkor státu nemusel strávit.
Po „sarajevském atentátu“ (2009) se pokusila koalice „čistých“ odstranit z politiky Václava Klause. Do éteru byla vyslána vylhaná zpráva, dodaná investigativci, že v té době expremiér vlastní luxusní vilu ve Švýcarsku. Tehdy se rychle prokázalo, že jde o naprostou lež určenou k diskreditaci V. Klause.
Obdobnou animozitu vyvolává od okamžiku, kdy vstoupil do politiky Andrej Babiš a hnutí ANO 2011. Babiš se ovšem ukázal být tvrdším oříškem a soustavnému úsilí o diskreditaci a vytlačení z politiky odolává.
Jednou z příčin je jeho sociálně vstřícná politika, kombinovaná až do příchodu pandemie covidu-19 s hospodářským růstem. Neméně pak díky jazykové vybavenosti schopnost vyjednávat. I když Babišův přístup ke vnucovaným imigračním kvótám nebyl v mezinárodní komunitě, zahleděné do plánů hraběte Coudenhove-Kalergiho, velkou přízeň nezískal. Plán stručně formuloval bývalý ředitel WHO G. Brock Chisholm: „Co lidé musejí všude rozvíjet, je kontrola porodnosti a smíšená manželství za účelem vytvoření jediné rasy v jediném světě, závislé na centrální autoritě.“
Počáteční kritika A. Babiše působila jako standardní negativistický přístup opozice k vládě. Když se ukázalo, že běžné metody kritiky ovlivňují voliče jen minimálně, vstoupila do hry, obdobně jako v případě J. Paroubka, policie. Začala být vyšetřována kauza dotace na Čapí hnízdo. Nasazen byl vyšetřovatel Pavel Nevtípil. Vzhledem k citlivosti případu bylo trochu podivné, že je vyšetřováním pověřen člověk, který v kauze Neograf umožnil podle rozsudku vrchního soudu podjatým stíháním majitele Sitty jr. vytunelování jeho firmy. Na podjatost Nevtípila vůči Sittovi jr. ve prospěch polomafiánských struktur s neobvyklou razancí upozornil v rozsudku vrchní soud (2019). Sittu jr. sice v celém rozsahu zprostil, majetek mu ovšem nahradit nemohl.
Takto profesně „cinknutý“ člověk by patrně neměl být pověřen vyšetřováním kauzy s velkými politickými konotacemi.
Ve veřejném prostoru byla souběžně potlačována informace, že uvedenou dotaci na Čapí hnízdo schválil příslušný hejtman kraje (Bendl – ODS) a ani M
Podobné e-maily
11682 | !!!!!!!!! | 2021-10-12 12:27:37 |