Show Email
- Příloha dosud nebyla synchronizována s hlavní databází, zkuste to prosím později.
.docx přepis projevu Miloše Zemana ve sněmovně 19. 6. 2015. Obšírně navrhuje především přijetí zákona o prokazování původu majetku, vychvaluje (podle údajné historky), jak to funguje v Německu, kritizuje EU (migrační kvóty), navrhuje poslat polní nemocnici do Sýrie, poukazuje na zkorumpovanost justice, kritizuje vyšetřování a trestání hospodářské kriminality.
Tak ještě jeden pokus...
Zákon o prokazování majetku..., Zeman je třída...!
Nemusíte ho milovat, ale má p r a v d u . Přečtěte si to..............
Přepis přílohy:
Zákon o prokazování majetku.
přeposílám Vám nádherný, věcný a zároveň historický projev našeho prezidenta Miloše Zemana z 19. června 2015
Pokud nemáte dostatek času na poslouchání, tak si ten projev zde v rychlosti přečtěte:
Zde je stručná zpráva z Poslanecké sněmovny:
Miloš Zeman, prezident České republiky, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, 19. června 2015
Link (odkaz) je na konci.
Projev prezidenta republiky při 29. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Datum: 19. 6. 2015
Vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážení členové vlády, paní poslankyně, páni poslanci,
prezident republiky má právo mluvit kdykoliv o čemkoliv, a proto mi dovolte, abych dříve, než přejdu k hlavnímu tématu svého vystoupení, se pouze ve třech větách vyjádřil k tématu, které jste projednávali včera večer.
Věta první. Jsem zásadně proti připravovaným imigračním kvótám Evropské unie. Věta druhá. Jsem pro, aby Česká republika v rámci svých možností pomáhala uprchlíkům buď na jejich území, nebo na území sousedním. A věta třetí. Domnívám se, že konkrétní formou této pomoci může být vyslání u nás dosti nevyužité 6. polní nemocnice do Jordánska, kde je 600 000 uprchlíků ze Sýrie, a to je návrh, který jsem společně s kolegou Hamáčkem předložil před několika málo měsíci na poradě nejvyšších ústavních činitelů. Chtěl bych už jen dodat, že rozhodně nemám strach, a pokud mám strach, tak z dlouhých a bezobsažných projevů, kter é nenavrhují žádné řešení.
A nyní již mi dovolte, abych přešel k hlavnímu tématu svého vystoupení. Dovolte mi začít poněkud nostalgickou vzpomínkou. Když jsem byl předseda vlády, předložil jsem dvakrát do Poslanecké sněmovny návrh zákona o prokázání původu příjmů a majetku. Tento návrh byl dvakrát zamítnut, protože ve Sněmovně měla stodvačlennou většinu skupina pravicových poslanců. Cítím to jako svůj osobní dluh, a proto jsem velice rád, že tento zákon mohu při svém dnešním vystoupení podpořit a požádat Vás, abyste jej přijali. Od té doby se mnohé stalo. Ti, kdo argumentovali tím, že tento zákon obtěžuje poctivé občany, zřejmě zahrnovali mezi poctivé občany i ty, kdo získávali krabici od vína, kde nebylo víno, ty, komu připluli kapříci, kteří nebyli kapry, ty, kteří se dopustili úděsně vysokých daňových podvodů, a Vy víte, že ve Spojených státech je daňový podvod druhým nejvážnějším trestným činem hn
ed po vraždě, zatímco u nás je to kavalírský delikt.
Chtěl bych ocenit na tomto zákonu dvě věci a dvě věci naopak kritizovat jako možný podnět pro Vaše pozměňovací návrhy. První věcí je přesun důkazního břemene na, jak by řekl Jára Cimrman, sprostého podezřelého, vyjádřeno právnickou terminologií, na důvodně podezřelého.