Show Email
Hejt na mladou generaci. Nenaučila se pracovitosti, střídmosti, zodpovědnosti. Mladí více trpí depresemi v důsledku omezení souvisejících s Covidem, protože byli zvyklí mít všechno a hned a teď o to přišli. Poprvé se setkávají s nějakou překážkou a nedokážou se s tím vyrovnat.
Kult dětí a mládeže vytvořila starší generace. Jen chválení za každou samozřejmost v mladých vytvořilo dojem výjimečnosti a sobeckosti. Nenaučila je pracovitosti, střídmosti a nutnosti pamatovat na "zadní kolečka". Žít s patřičnou rezervou morální i finanční. Brát život zodpovědně a nečekat jen samé klady, ale počítat i se zodpovědností nejen za sebe...A teď se rodiče diví, kde se to v jejich dětech bere: je to na pováženou...
Moc ho nemusím, ale ve většině má pravdu, Michal.
Dnešní doba - užít si - a pandemie - psycholog Radkin Honzák
Lehká práce za dobrou odměnu. Hodně volného času. Časté dovolené, jídlo v restauracích, wellnes pobyty, různé nákladné sporty.
Toto označují mladí lidé za nutnou součást života. Starší generace často reaguje slovy: Jste příliš zhýčkaní.
Kde je pravda? Podle výzkumu Národního ústavu duševního zdraví pandemie koronaviru zvýšila počet lidí s depresemi a sebevražednými sklony až na trojnásobek. Většinou jde o lidi mladé. Z různých průzkumů vyplývá, že omezeními, která přinesl covid, trpí mnohem více než lidé starší. Život mladých lidí se totiž změnil výrazněji.
Byli více zvyklí chodit do restaurací, cestovat, utrácet. Mnozí by řekli: užívat si. „Mladí lidé jsou deprimovaní, protože byli zvyklí, že si spoustu svých potřeb a přání plní lusknutím prstů. Když o to přišli, trpí.
Jsou na tom paradoxně často hůře než lidé vyššího věku, než senioři, tedy pokud nemluvíme o seniorech, kteří zůstali kvůli pandemie izolováni v různýc