Show Email
V těle mailu text o tom, jak překonat v ČR zhroucení civilizace.
" Velmi zajímavé čtení a myslím si, že je to skutečně již v “běhu”! Vždy, když se něco nového rodí, je doprovázeno bolestmi! Tento proces však bude pro “některé” velice moc bolestivý, ne-li přímo smrtelný. Naprosto jednoznačně to dokazuje nedávný “tah” Ruska a něco podobného nyní uskutečnila i Čína! Bude asi hodně zajímavé sledovat další vývoj. Že už nic nebude “dnes” takové, jaké to bylo “včera” je naprosto jednoznačné!"
Velikonoční dopis
" Před dvěma tisíciletími se udála obrovská změna, která významně zasáhla duchovní oblast života. Dnes se opět odehrává zásadní změna v lidské společnosti – v oblasti organizace lidských vzájemných vztahů."
" Každá společnost či civilizace má svůj počátek i konec, a to platí i pro současnou globální ekonomiku. Jedna éra končí ale druhá začíná. Nyní stojíme na prahu této změny."
Přední světový egyptolog Prof. Bárta zabývající se vzestupy a pády civilizací nás upozornil na sedm zákonů rozpadu civilizace/společnosti:·
1.Všechny společnosti a civilizace jsou konečné. Mají počátek a konec. Na jejich počátku i konci je konflikt.
" · 2.Ke změnám dochází skokově. To, co změnu spouští zpravidla není hlavní příčinou změny.·"
" 3.To, co přivede společnost na vrchol, to ji i zahubí."
4.Každou společnost udržuje při životě funkční (i nepsaná) společenská smlouva mezi elitami a většinovou populací.
" 5.Každá společnost je založena na sdílených hodnotách a implicitním (podvědomém) resp. nekanonizovaném (nepsaném) právu, leadershipu (vůdcovství) a vizi."
6.Úspěch každé společnosti závisí na její schopnosti adaptace na vnější vlivy a měnícím se přírodním prostředí.
7.Každá společnost je omezena objektivně levnými zdroji energie.
" Není pochyb, že takovou změnu prožíváme v těchto dnech. Krizi, které čelíme odstartoval virus neboli konflikt a označil nám konec a následný začátek celé nové epochy."
" Jedná se o skokovou změnu neboli krizi pádu efektivity kapitálu, tedy toho, co tuto společnost dovedlo na vrchol. Kdybychom si prošli každý ze sedmi uvedených bodů, tak dospějeme k názoru, že se již všechny body naplnily nebo vyčerpaly."
" Zakladatel ekonomie Adam Smith předpověděl krizi efektivity kapitálu, když popsal, že kapitalismus má svůj začátek a konec. Kapitalismus může fungovat pouze za předpokladu, že může neustále růst a expandovat. Planeta země má své fyzické hranice, tudíž i kapitalismus při své expanzi na své hranice narazil. Ekonomové první krizi vyřešili uplatněním dalších druhů expanze – expanzí v kvalitě a v čase."
" Snížení životnosti výrobků přinutilo lidi kupovat nové výrobky a spotřebitelský úvěr dovolil spotřebitelům pořídit si to, co by si mohli koupit až v budoucnu. Podnikatelé inkasovali zisky, které by také získali až v budoucnu."
"