Show Email
V rozhovoru na CNN bývalá první dáma volala po zrušení oddílu 230 telekomunikačního zákona, který zajišťuje internetovým platformám imunitu vůči obsahu zveřejněnému uživateli. Tvrdí, že platformy jako Facebook a Instagram by měly nést větší odpovědnost za škodlivý a nemoderovaný obsah.
Bývalá první dáma USA v rozhovoru na CNN volala po zrušení oddílu 230 zákona o telekomunikacích z roku 1996, protože podle ní poskytuje internetovým platformám přílišnou imunitu vůči odpovědnosti za obsah, který na nich uživatelé zveřejňují. „Měli bychom zrušit něco, čemu se říká oddíl 230. To dalo platformám na internetu imunitu, protože se mělo za to, že jsou jen kanály, takže by neměly být souzeny za obsah, který je tam zveřejněn,“ vysvětlila Clintonová původní záměr zákona, který byl založen na představě, že platformy jsou jen pasivními kanály, které neovlivňují, co se na nich objevuje, a proto by neměly nést odpovědnost za obsah vytvořený uživateli. Tato myšlenka však podle Clintonové už neodpovídá realitě. „Pokud platforma, ať už je to Facebook, X, Instagram nebo TikTok, nemoderuje a nekontroluje obsah, ztrácíme nad ním naprostou kontrolu. A nejde jen o sociální a psychologický efekt, ale o skutečnou škodu,“ varovala.