Show Email
Zajímavost kdy skláři z Nového Boru vytvořili křištálového draka v Tichomořském hoteleu za čtvrt miliardy korun.
Neuvěřitelné dílo,z lidského hlediska.Ale kolem nás jsou daleko větší zázraky přírody,kterých si nikdo ani nevšímá.Kadý maličký brouček má srdce které bije.Stromy,které pumpují vodu 30 m a výš,bez čerpadla.Země,která má svůj vlastní oběh vody,aby jsme mohli všichni žít.Rostliny,které přeměňují světlo na hmotu,kterou se živí býložravci a těmi zas masožravci.Tak tomu říkám zázrak.Toto svítidlo je dobře promyšlený nápad,investice a potom zručnost a hlavně nadčení a trpělivost lidí.Je to krásné,všechna čest,ale neohromuje mě to.
Monumentální svítidlo pro tichomořský hotel - z Nového Boru, odkaz na video je až dole.
Obří křišťáloví draci z Nového Boru
Obří křišťáloví draci novoborských sklářů usilují o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.
LIBERECKÝ KRAJ – Monumentální svítidlo a zároveň obří svítící šperk v podobě dvou křišťálových draků, které nainstalovala novoborská sklářská firma na zakázku v tichomořském hotelu, má ambici na zápis do Guinnessovy knihy rekordů.
Luxusní kasino v hotelu Imperial Pacific na ostrově Saipan v Tichém oceánu, zaměřené na bohatou čínskou klientelu, se může nově pyšnit obří instalací dvou čínských draků peroucích se o planoucí perlu. Toto monumentální svítidlo a zároveň obří svítící šperk vznikal téměř tři roky pod rukama novoborských sklářů a konstruktérů z firmy Lasvit.
Každý drak váží 20 tun, je dlouhý 32 metrů a jejich těla pokrývá 13 tisíc šupin, z nichž každá je ručně vypletená téměř třemi sty křišťály Swarovski.
Dračí šupiny jsou podobné ploché televizní obrazovce, jen je tato plocha zakroucená a opisuje tvar dračích těl o rozměru 700 metrů čtverečních. Barva křišťálů, jichž bylo použito celkem 2,5 milionu, se může libovolně měnit díky podsvícení programovatelnými LED moduly ovládanými počítačem K dispozici jsou i světelné vlny.
Konstrukce plastiky je dutá, aby byla co nejlehčí a vydržela i případné zemětřesení. Vydrží otřesy o síle až sedm stupňů Richterovy škály.
„Tento projekt je tím největším, co jsme kdy vyrobili. Posunuli jsme díky němu hranice toho, co lze ze skla a kovu vyrobit,” informuje majitel Lasvitu Leon Jakimič a dodává: „Zhruba rok trvalo plánování, rok výroba a půl roku logistika a montáž.“
Hodnota monumentálního díla je čtvrt miliardy korun.
A tady to je!
https://www.youtube.com/embed/AQ2udSvqx28