Show Email
Email obviňuje praktické lékaře z toho, že dostávají zaplaceno, i pokud mají pacienty jen v evidenci. Nezajímají se prý o seniory ve své evidenci a nenavštěvují je k zaléčení doma.
---text přílohy---
Obvoďáci
Seniorům na vědomí
Prof. Pafko ve své knížce píše, že když byl na stáži v Německu, vždycky se německý obvoďák přišel do nemocnice podívat na "svého" pacienta po operaci, zeptat se na jeho zdravotní stav a průběh operace. Stalo se vám to někdy u nás?
Dobře si přečtěte, co bychom mohli od lékaře požadovat za to, že dostává za vás od zdravotní pojišťovny kapitační platbu.
Praktičtí lékaři, zkuste jmenovat jinou skupinu samostatně podnikajících občanů, kteří by byli stejným způsobem podporováni jako vy. Řada doktorů si stále myslí, jak jsou za svoji práci nedocenění.
Poukazují na platy kolegů v zahraničí, ale už jaksi zapomínají, že mnoho služeb, zboží, nájmů a jiných nákladů stojí v zahraničí mnohem více než u nás.
A taky tichounce mlčí, kolik by je to stálo v případě profesního pochybení třeba v USA, a jak hladce jim to projde u nás.
Nesmyslné kapitační platby (což je kolem 10 miliard Kč), které dostávají obvodní lékaři v ČR za pacienty, kteří jsou u nich v evidenci!
Za každého evidovaného inkasuje obvodní lékař, aniž by ho pacient navštívil, 85 Kč za měsíc. Má-li doktor v evidenci 1 650 pacientů x 85, představuje to 140 000 Kč měsíčně.
A částka se zvyšuje s věkem pacienta - např. ve věku 75 let je to již 117 Kč měsíčně.
… aniž by pracoval ...
Všimli jste si někdy, kolik hodin v měsíci váš lékař skutečně ordinuje, pracuje?
Naše politiky, poslance ani vládu to nezajímá a zejména senioři je nezajímají!
… a ještě něco …
Dámy, pánové, má někdo z vás telefon na vašeho lékaře domů (mobil), aby vás při zdravotní indisposici ošetřil u vás doma? To totiž, podle zdravotních pojišťoven,
kapitační platba předpokládá.
… o tom se ovšem nemluví …