Show Email
Jan Schneider kritizuje snahu Jiřího Pospíšila a pražského magistrátu zrušit vystoupení ruské pěvkyně Anny Netrebko, ačkoliv ta ruskou invazi na Ukrajině odsoudila. Text odsuzuje údajnou kolektivní vinu a naznačuje paralely s minulostí. Odsuzuje i osobu Petra Pavla a kolektivní vinu sportovců.
Omluva Jana Schneidera Anně Netrebko. Zejména za Pospíšila.Světoznámá sopranistka Anna Netrebko by podle náměstka primátora Jiřího Pospíšila neměla v Praze vystupovat. Bezpečnostní analytik a komentátor Jan Schneider to považuje za ukázkové praktikování kolektivní viny a za „totalitní manýry“. Za něž se pěvkyni omlouvá.
Vedení pražského magistrátu, zachvácené totalitními manýry, hrubě ingeruje do kulturního programu Obecního domu a doporučí jeho vedení, aby zrušilo téměř již zcela vyprodaný koncert sopranistky Anny Netrebko.
Nekulturní náměstek primátora Jiří Pospíšil se byl – kvůli pražské kultuře! – poradit na ukrajinské ambasádě. Ukrajina ruskou sopranistku s rakouským občanstvím zařadila na svůj sankční seznam, což ale Evropská unie neučinila. My jsme přitom členským státem Evropské unie, což ideologicky kovanému, ale jak vidno kompletně desorientovanému Pospíšilovi zřejmě uniklo.
Anna Netrebko se dostala mezi mlýnské kameny studené války. Bývala viděna s Vladimírem Putinem, ale válku na Ukrajině odsoudila. Novodobým inkvizitorům to je však málo. Zřejmě cht