Show Email
Africké a asijské země se přiklání k BRICS kvůli západním sankcím na Rusko. Egypt žádá o vstup do BRICS, Saúdská Arábie plánuje přesun peněz do BRICS Bank a Keňa se odchází od amerického dolaru. Keňa spustila systém bezdolarových plateb mezi africkými zeměmi. Západ sankcemi proti Rusku ohrožuje sám sebe, Rusko sankce skoro nepocítilo. Namísto toho západní země řeší manželství stejnopohlavních párů.
Tak, již na ně došlo. Platí to rčení: Kdo vysoko fyrá, ten nízko dosedá.
Ještě musí takto skončit i Fialova vláda.
--------------------------text přílohy------------------------
Kolaps americké moci v přímém přenosu! Egypt oficiálně požádal o vstup do BRICS, Saúdská Arábie chce přesunout peníze z USA do čínské BRICS Bank a keňský prezident v parlamentu oznámil dedolarizaci Keni ve veškerém obchodu s africkými zeměmi! Keňa pod křídly AFREXIMBANK spustila systém na bezdolarové vypořádávání plateb mezi africkými zeměmi v lokálních měnách! Konec dolaru na africkém kontinentu je v evropských médiích zcela zamlčován, přičemž jde o největší událost roku na finančních trzích!
Situace s válkou na Ukrajině dramaticky eskaluje i mimo bojiště a samotný plán na vyvolání války s Ruskem na Ukrajině teď začíná připomínat spíše explozi odjištěného granátu do obličeje americké administrativě. Ruský velvyslanec v Egyptě totiž oznámil [1], že egyptská vláda ve středu oficiálně podala přihlášku do skupiny BRICS a požádala o členství ve skupině a v jejích strukturách, včetně členství v BRICS Bank. Egyptu se v případě přijetí, což musí schválit a ratifikovat parlamenty všech současných členů BRICS, otevře trh, který představuje prostor o velikosti 42% celosvětové populace.
Skupina je tak suverénně největším volným trhem na světě a co je nejdůležitější, že veškeré objemy obchodů jsou zúčtovány v národních měnách členských států. A po zahájení ruské SVO na Ukrajině se za národní měny už v BRICS obchoduje úplně všechno a bez výjimek, tedy i ropa, plyn a veškerá paliva a energie. Není proto divu, k čemu došlo v Africe.
Keňský prezident William Ruto totiž v hlavním městě v Nairobi v parlamentu oznámil, že Keňa odchází od amerického dolaru a zahajuje v rámci keňské AFREXIMBANK provoz PAPSS systému (The Pan-African Payment and Settlement System), který bude kopírovat funkci BRICS Bank, bude tedy zajišťovat platební transakce mezi africkými státy za prodeje zboží a služeb v lokálních měnách afrických států bez účasti amerického dolaru. Prezident Ruto se v projevu řečnicky ptal, proč by obchodníci z Keni a Džibutska měli při vzájemném obchodě platit americkým dolarem?
Keňa odchází od amerického dolaru pro zúčtování obchodů na africkém kontinentu
Američané totiž tím pádem mohou uvalovat sankce a regulace na africké banky, pokud provádí operace s americkým dolarem, a přímo z Washingtonu potom přichází notičky africkým bankám, jakou transakci mohou povolit, jako nesmí, co lze za dolar nakupovat, co nelze atd.
Ruto v projevu řekl, že Keňa nemá nic proti dolaru, ale africké země chtějí mezi sebou platit v národních měnách, protože to nabízí větší svobodu v obchodování, než když je v tom zapojený americký dolar. Vznik PAPSS platebního systému pod křídly