Show Email
Rusko společně s Čínou se chystají zničit západní ekonomiku. Západ je plně závislí na dovozu základních produktů a komponentů z Asie (čipy, polovodiče, léky)
Stačí, aby Čína našla nová odbytiště v Asii a Africe a, zvýšila spotřebu Číňanů. Zničit dominanci dolaru a západní ekonomika se zhroutí.
FIRE CARTA je název pro ekonomický útok na Spojené státy a Evropu, který zničí jejich ekonomiku. Důležitou roli v tomto útoku musí hrát země Afriky, Asie a Jižní Ameriky, bez nich by útok dopadnul stejně neslavně jako euro-americké sankce. Proto se budou dnes Číňané i Rusové, (Putin, Wang Yi,), ze všeho nejvíc při svých mírových projevech snažit představit jako země, které hají zájmy bývalých kolonizovaných zemí proti kolonizátorům, kteří se opět rozhodli, podrobit si svět, a ukrajinská válka je začátkem tohoto pokusu. Tak jako Západ omílá mantru demokracie, aby ospravedlnil válečné dodávky na Ukrajinu, Rusové a Číňané budou zdůrazňovat spravedlivé zájmy národů a států na svou vlastní bezpečnost. To je rétorika obou stran, které se chystají nelítostně změřit své síly. V dnešní analýze se podíváme na dřeň této nebezpečné eskalace. Česká média loni oslavovalo let čarodějnice Nancy Pelosi na Tchaj-wan a dávala ho za příklad úspěšné západní demokratické politiky. Oslavy nebraly konce a USA dokonce schválily tzv. Chip Act, kterým nalijí do podpory výroby čipů v USA 52 miliard dolarů. Evropu tato suma rozzuřila, protože si díky drahotě a zadlužení nemůže dovolit podobně velké dotace, a její polovodičový průmysl bude v následujících letech scházet na úbytě, ještě rychleji než dosud. Leč Morris Chang, 90-ti letý majitel tchajwanského obra TSMC <https://en.wikipedia.org/wiki/Morris_Chang>, takřka monopolního výrobce nejmodernějších čipů, se už loni, když obědval s Nancy Pelosi, která tenkrát v srpnu přiletěla, a s prezidentkou Tchaj-wanu Tsai Ing-wen, která ji k němu doprovázela, vyjádřil k US plánům na čipy velmi nelichotivě. V rozhovoru, který byl celý rok tajen, aby nepokazil Bidenovy dotační plány, se Morris Chang vysmál Nancy Pelosi, že za 52 miliard dolarů si můžou Američané postavit pár nejmodernějších továren na čipy, ale až je dostaví, budou už zastaralé, a hlavně nebude nikdo, kdo by v nich mohl pracovat, protože Američané už nemají žádnou technicky zdatnou pracovní sílu, protože: *Celé generace ambiciózních Američanů, se místo do výroby nahrnuly do finančních a internetových společností. **Vlastně si nemyslím, že je to pro Spojené státy špatná věc, že se tam nahrnuly, ale rozhodně je to špatná věc pro pokus o výrobu polovodičů v USA* <https://www.politico.com/ne