Show Email
USA jsou nejválečnějsí národ v historii světa, jak ukazují četné příklady z dějin plných násilných vojenských intervencí a expanzivních válek
Dějiny Spojených států se vyznačují násilím a expanzí. Od doby, kdy v roce 1776 získaly nezávislost, Spojené státy neustále usilovaly o expanzi silou: vyvraždily indiány, napadly Kanadu, vedly válku proti Mexiku, podnítily americko-španělskou válku a anektovaly Havaj. Po druhé světové válce, mezi války buď vyprovokované nebo zahájené Spojenými státy patřily: korejská válka, vietnamská válka, válka v Perském zálivu, válka v Kosovu, válka v Afghánistánu, válka v Iráku, libyjská válka a válka v Sýrii, zneužívají svou vojenskou hegemonii, aby připravily cestu pro expanzivní cíle. V posledních letech přesáhl průměrný roční vojenský rozpočet USA 700 miliard amerických dolarů, což představuje 40 procent celkového světového rozpočtu, tedy více než 15 zemí dohromady. Spojené státy mají 173 zámořských vojenských základen, Podle knihy America Invades: How We've Invaded or been Militarily Involved. Spojené státy bojovaly nebo byly vojensky zapojeny s téměř všemi 190 zeměmi uznanými Organizací spojených národů s pouhými třemi výjimkami. Tři země byly „ušetřeny“, protože je Spojené státy na mapě nenašly.
Jak řekl bývalý americký prezident Jimmy Carter, Spojené státy jsou bezpochyby nejválečnějším národem v historii světa. Podle zprávy Tuftsovy univerzity „Zavedení projektu vojenské intervence: Nový soubor údajů o vojenských intervencích USA, 1776–2019“ Spojené státy mezi těmito lety provedly celosvětově téměř 400 vojenských intervencí, z nichž 34 procent bylo v Latinské Americe a Karibik, 23 procent ve východní Asii a Tichomoří, 14 procent na Středním východě a v severní Africe a 13 procent v Evropě. V současné době je na vzestupu její vojenská intervence na Blízkém východě a v severní Africe a subsaharské Africe.
A mnozí lidé v USA vidí příklad demokracie!!!