Show Email
Ukrajinští uprchlíci neutíkají před válkou, chtějí se mít dobře, bydlení na chatách odmítají a preferují bydlení v Praze. Dosud chyběly peníze na důchody, školství, opravu infrastruktury. Najednou, když jde o uprchlíky, tak peníze jsou. Média nám zatajují, že se Rusové snaží vyhnout civilním cílům a že evakuují civilní obyvatelstvo před ukrajinskými fašisty. Vládní koalice je zaslepená nenávistí vůči Rusku. Měli bychom se učit od Maďarska.
Praha se zaplňuje lidmi odcházejícími z Ukrajiny a centra zřízená pro
jejich přijímání zkolabovala. Většina příchozích míří do metropolí, ve
kterém vnímají větší šanci na získání bydlení dalších výhod. Nečekejme
osidlování venkova a příliv pracovních sil pro zemědělství, Praha je příliš
velkým lákadlem. Nabídky na bydlení například na chatách odmítají, protože
se jim zdá daleko od civilizace. To nevypadá na útěk před válkou.
Kdo navštívil například včera ČSOB, nestačil se divit. Mohutný zástup
ukrajinských rodin pobývajících v prostorách měl svůj důvod v zakládání
účtů, za což každý, kdo to udělal, dostal okamžitě 2500,-Kč. Je evidentní,
že bonusy pro příchozí se množí. Dosud nebylo na důchody, chybí peníze ve
školství, na opravy infrastruktury. Zdarma zdravotní péče na rok je
výsměchem všem našim občanům platícím si zubaře, rehabilitace a drahé léky.
Náhlé navýšení míst ve školkách pro malé Ukrajince je doslova podrazem na
české rodiny, které problém s umístěním svých dětí řeší dlouhodobě a řada z
nich musí platit předražené školkovné v soukromých školkách. Praha 3, a
možná nejen ta, navíc nabídla obecní byty oproštěné od nájmů, což při
cenách, které prostý Čech za bydlení platí, je prostě na úrovní těžkého
zločinu na vlastním národu. Dalším počinem některých zfanatizovaných
majitelů bytů je dávání výpovědi českým nájemníkům a jejich výměna za nové
modrožluté.
Neustálý mediální kolovrátek oslavující smrt jakéhokoliv ruského vojáka či
poškození techniky jede naplno, množství dezinformací z údajných bojišť a
zatajení třeba i toho, že Rusové přistavili desítky modrých autobusů
připravených k evakuaci civilního obyvatelstva, čemuž se snaží část
nacionalistických bojůvek z Azovského praporu či jiných oddílů ukrajinské
armády zabránit, protože by přišly o výhodu lidských štítů. Ostatně to byla
taktika Kyjevem vyslaných vojáků do Luhanska a Doněcka už dříve. Abychom
nebyli opět nařčeni z dezinformací, přikládáme zde odkaz na článek z roku
2014 prezentovaný paradoxně serverem Aktuálně.cz, kde se o anexi obou těchto
republik píše a na což dnešní média asi zapomněla. Nutno připomenout, že
stejná situace trvala na východu Ukrajiny až do vojenské současné operace
Rusů, tedy 8 let. To je déle než 2.světová válka.
Svědci: Ukrajinská armáda je jako dobyvatel. Pálí i do škol - Aktuálně.cz
(aktualne.cz) (https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/doneck-pripomina-valecny
-stalingrad-svedectvi/r~4b03e01a222c11e4bce90025900fea04/?fbclid=IwAR2CqwqV5
smBd0H9JrWycoipY9TW0_GawhJa-TMs94rBNa0RnEx5MvAF22g)
Vraťme se do přítomnosti. Jestliže jsme upozorňovali na to, že se řada
Ukrajinců bojí především svých soukmenovců, i zde máme ukázku toho, že se
nemýlíme. Rusové i přes informace v našich médiích dělají v rámci možností
vše proto, aby se jejich oddíly vyhnuly civilním cílům. O tom, jak se lže,
svědčí i fotografie vyhořelého slovenského parkovacího domu vydávané za
další důkaz zločinosti ,,invazních“ jednotek. Pokud tedy někdo vytváří
dezinformace, my to nejsme. Mediální masáž má lidi oslepit, přesvědčit je,
že ceny benzínu jsou pouze úlitbou za solidaritu a ždímání státní pokladny a
obyvatelstva pokračuje nebývalou měrou i v porovnání s covidem, přičemž se
jistě opět něco přehlédne a zbude za nehty u zdrojů se vyskytujících. Tvrdí
nám, že jde v podstatě i investici do budoucnosti.
Opak je pravdou a opozice upozorňuje na to, že se Pětikoalice už definitivně
zbláznila rozhazováním ze společného. Dalším důkazem hysterie je pokus
postavit písmeno Z na úroveň hákového kříže. Pravdou je, že zatímco mnoho
ukrajinských vojáků se zdobí nacistickými symboly, což je vzpomínka na
Banderovce, bojová technika Rusů je označena právě zetkem. Jenže zatímco
hákový kříž je s čím spojovat, Z na tancích a dalších vozidlech je pouze
znakem odlišujícím vlastní výbavu od protistrany vlastnící stejný typ
techniky. To však našim Ensteinům ve vládě a na ,,vnitru“ nedochází. Zde
ještě odkaz na to, co se Vám může přihodit na ulici v ukrajinském městě. To
abychom nebyli nařčeni, že neudáváme zdroje. Zkopírujte a divte se. www.
facebook..com/watch/?v=3198360677152204 (http://www.facebook.com/watch/?v=
3198360677152204)
V Evropě liberální ideologové volají po co největších sankcích včetně
ukončení odběru ruského plynu či ropy. Německá vláda již upozornila, že jde
o naprostý nesmysl, protože cenový dopad na celý kontinent by byl tragický.
V USA už Biden údajně tento zákaz dovozu podepsal a čeká se, co to udělá s
cenami paliv. Stejné je to ve Velké Británii, která se snaží být
nekompromisní. Jak dlouho to vydrží, to se uvidí. Nord Stream 1 zásobuje
Německo na plnou kapacitu. Naivní představa, že sankce zničí Rusko, dostává
trhliny v tom, že Moskva možná uzavře kohoutky sama a počká si, až zákazníci
přijdou po kolenou s prosíkem. Putin navíc ukázal pár obratných manévrů a
podařilo se mu zabodovat na burzách, když levně skoupil ještě nedávno drahé
akcie společností, v nichž měli Rusové podíl. Navíc už dva roky v Rusku
fungují paralerně dva platební systémy a odpojení od SWIFtu tedy Rusům moc
nevadí. Je dost možné, že i přes veškerou snahu všech snažících se Rusko
poškodit nakonec ruská ekonomika posílí. Což se nedá říct o Evropě bez
důležitých komodit. Dost možná ukončí obchodování v dolarech, ropu, plyn a
hliník budou prodávat za rubly, mohou si to dovolit. Je to spekulace, ale
stojí na reálných základech.
Naše vláda se stále kasá tím, že se bez dovozu surovin Česká republika
obejde. Svou agresivní protiruskou rétorikou vytváří pro budoucnost mnohem
složitější situaci v tom, že nástupci současné vlády budou muset vynaložit
mnohem větší úsilí k zajištění potřebného pro naši zemi. Čím déle bude
Pětikoalice u moci, tím větší škody tu budou. Svou naprosto neúměrně
otevřenou náručí vůči Ukrajině, absencí kritičnosti a schopnosti nestranné
analýzy, ideologického zaslepení a nenávistí ke všemu ruskému neskutečně
poškozuje naše občany a celou republiku. Rusové nám připomenou každou pušku
a nábojnici, které od nás přišly do rukou kohokoliv, kdo po Rusech a
civilistech střílí.
Naše hodnocení není v žádném případu podporou ruské vojenské návštěvy na
Ukrajině, pouze se snažíme být na rozdíl od mainstreamu objektivní a s
nohama na zemi. Na závěr si nemůžeme odpustit otázku. Jak může Wolodymyr
Zelenskyj dostat vysoké české státní vyznamenání, když se ukázal jeho
obrovský majetek v zahraničí, který si ze svého platu komika a později
premiéra nemohl nahromadit? Jak může být vyznamenán člověk, který sám ocenil
státním řádem příslušníka Azovského praporu propagujícího nacismus? Svět
Ukrajinu odmítl proti Rusku vojensky podpořit. Česká vláda, média a část
zmanipulované veřejnosti vytvořily nesmírně nákladnou modrožlutou hysterii.
A my daňoví poplatníci ji zaplatíme, o čemž hovoří i opozice. A ne jen jedna
naše generace. Momentálně máme jednoznačně nejhorší vládu v moderní
historii, což se po té předešlé těžko říká.. Zkuste nám to vyvrátit. A
budeme li za to trestáni, jen se potvrdí, že již nežijeme v svobodné a
demokratické zemi, kde vládnou schopní a rozumní lidé. Dostáváme školu z
diplomacie, kterou nám dávají Maďaři. Němci také ještě ukážou, jak v tom umí
bruslit. My máme ideology a zaslepené eurounionisty. Důsledky voleb si
odneseme my všichni.