Show Email
Vladimir Putin poprvé pohrozil Západu použitím ruských jaderných zbraní, pokud Ukrajina zatáhne členské země NATO do války o Krym! Vedoucí kolotoče má jasno o tom, o čem v zákulisí jedná Putin, Macron, Scholz a jaké jsou geopolitické vztahy mezi Trojmořím, USA a vztahy v Pacifiku.
Vladimir Putin poprvé pohrozil Západu použitím ruských jaderných zbraní, pokud Ukrajina zatáhne členské země NATO do války o Krym! A šílený starosta z Prahy 6 na České televizi nelenil a prohlásil, že je třeba Rusku dát najevo odhodlání, že půjdeme kvůli Ukrajině do války! Na členství Kyjeva v alianci by se přitom nečekalo, stačila by podle všeho i prosba Kyjeva o vojensku pomoc! Slovenský parlament narychlo ratifikoval smlouvu DCA navzdory protestům! Macron jednal s Putinem 6 hodin v Kremlu, ale Američané už se rozhodli jinak!
Americká média v noci na dnešek odvysílala krátký avšak mimořádné děsivý úsek tiskové konference Vladimira Putina v Kremlu, kde spolu s francouzským prezidentem po 6-hodinovém maratonu jednání odpovídali na dotazy novinářů. Ruský prezident totiž vůbec poprvé otevřeně připustil použití ruských hypersonických jaderných zbraní v případě, pokud by se Ukrajině podařilo zatáhnout členské země NATO do války o Krym.
Vladimir Putin předestřel vývoj situace, že po vstupu Ukrajiny do NATO vysoce reálně bude hrozit, že Kyjev se pokusí vojensky získat Krym zpátky a zahájí vojenské operace proti Rusku. To povede automaticky k ruské odvetě proti Ukrajině, která okamžitě požádá NATO o pomoc. A protože kombinovaná konvenční vojenská síla všech států NATO převyšuje tu ruskou, potom by Rusku nezbylo nic jiného, než použít své moderní jaderné zbraně, především tedy tzv. hypersonické zbraně třídy Avangard.
Vladimir Putin si takový vývoj situace nepřeje, protože 3. sv. válka by neměla vítěze. Otázkou ale je, jestli stejný názor panuje i v Pentagonu. Poslední dobou se zdá, že USA mají pocit, že by mohly Rusko porazit ve válce, minimálně v lokálním konfliktu o Krym. Jestli se jedná o kalkul, že by se Rusko Krymu raději vzdalo a stáhlo s cílem zabránit nukleární výměně mezi Ruskem a USA, to zatím není jasné. Určité indicie to naznačují, ale je velice riskantní v této věci cokoliv předjímat. Pentagon ví, že pokud jde o konvenční sílu, kombinovaná síla NATO překračuje možnosti ruské armády z pohledu vyspělé konvenční techniky. Přestože Rusko modernizuje armádu velice intenzivně, tak v porovnání s americkým objemem produkce vojensko-průmyslového komplexu se nemůže Rusko s USA porovnávat.
Rusko se nemůže s kombinovanou silou NATO měřit, Rusko by muselo nasadit pokročilé jaderné zbraně
A protože v Kremlu si toho jsou vědomi, Rusko nastoupilo cestu nové doktríny asymetrického zbrojení, které spočívá v principu, že Rusko nebude horečně zbrojit, ale vyrobí několik tříd vysoce pokročilých zbraní, které dopraví nukleární zbraně k nepříteli rychleji a způsobem, že proti tomu nebude obrany. Výsledkem jsou nejen hypersonické střely Avangard, ale i nová třída torpéd Poseidon s jaderným pohonem určených k potápění letadlových lodí a další zbraně.
Tady si musíme rozebrat situaci, protože mainstreamová média nechtějí občanům tlumočit skutečné obrysy nastalé situace. Německý kancléř Olaf Scholz vyrazil do Washingtonu [1], aby ujistil americké místodržitele, že německý závazek k ochraně Ukrajiny je pevný, ale podle německého tisku jeho mise selhala. Američané odmítli jeho vysvětlení, proč Berlín nechce na Ukrajinu posílat nic víc, než jenom čepice, beranice a přilby, protože Berlín má politiku, že neposílá zbraně do zemí, ve kterých zuří občanská válka.
Olaf Scholz přijel do Washingtonu aby vysvětlil německý postoj snahou o zachování míru v Evropě, protože zbraně mír nezajišťují. Selhání návštěvy německého kancléře v USA je pouze důkazem toho, k jakému mohutnému štěpení v otázce Ukrajiny dochází uvnitř NATO. Joe Biden pohrozil zničením Nord Stream 2, jeho “likvidací”, pokud by Rusko