Show Email
Reportáž Parlamentních listů. Do hlavního města sváženi nepřizpůsobiví obyvatelé odjinud, kteří zde dostávají městské byty, zatímco Pražané s nízkými příjmy a rodinami mají smůlu. „Magistrát problém řešit nebude, naopak, oni to záměrně vyvolávají. Vědí, co nastane a proč to dělají. Řekl bych, že si stěhují do Prahy voliče, protože vědí, že normální občané už je volit nebudou. Říkají tomu bytová inkluze a pomoc potřebným. Realita je taková, že dělají z Prahy ghetto, kde to nebude k životu. Normální slušní lidé se bojí, kdy na ně vytáhnou nůž,“ sdělil nám pražský politik, který je o dění na pražském magistrátu dobře informován.
ANO, OCHUTNALI JAK CHUTNÁ MOC NAD PRAHOU A NECHTĚJÍ
O TO PŘIJÍT
---Přepis přílohy---
„Piráti do Prahy vozí Romy, své voliče.“ Pražanům se hezky žilo. Teď binec a stříkačky.
19.09.2021 19:56 | Reportáž
Každodenní peklo, strach o život. Takové pocity prožívají obyvatelé některých domů v Praze kvůli nastěhování „sociálně potřebných“. Redakce Parlamentních listů se dozvěděla, že pražský magistrát, ovládaný Piráty, stěhují do Prahy Romy dokonce i ze Slovenska a přidělují jim městské byty. „Fetují, ničí domy, vykrádají nám sklepy.“ A to není všechno.
Vážný problém, který se stále zvětšuje, ale mediální pozornosti se mu nedostává, ČT mlčí. Bydlení. Nejde zdaleka jen o aktivní domácnosti a rodiny s dětmi, které zcela běžně do bydlení musejí investovat až polovinu svých měsíčních příjmů.
Z nejnovější studie vyplývá, že ještě tvrdší dopady mají rostoucí ceny bydlení na seniory. Velká část z nich je nucena opouštět své dlouholeté pronajaté byty a spokojit se s ubytovnami. Ti méně šťastnější ze seniorů dokonce končí na ulici. Tuto zprávu o vyloučení z bydlení citoval Český rozhlas Radiožurnál.
„Na ubytovny, do azylových domů, ale i na ulici se z pronajatých bytů dostává čím dál více českých seniorů. Ubytovny v Česku až z pětiny obývají senioři, vyplývá to z nové zprávy o vyloučení z bydlení. 20 tisíc seniorů podle této zprávy ohrožuje ztráta bydlení. Její autoři provedli šetření ve 150 ubytovnách a pracovali také s oficiálními daty ministerstev, obcí nebo třeba Českého statistického úřadu,“ uvedl v úterý po ranních zprávách Radiožurnál.
Ve vysílání promluvila i pražská důchodkyně, která musela kvůli rostoucím nájmům svůj byt opustit. „Platím si dvoulůžkový pokoj. Sociální zařízení mám společné jen s jedním člověkem, celkem je to dobrý. Platím 8 100 korun, takže mi to nějak vyjde,“ popisovala