bg-3-1
Eldariel je veřejnou verzí databáze dezinformačních řetězových e-mailů, které kolují českým kyberprostorem. Umožňuje anonymní přístup široké veřejnosti. Z důvodu informační toxicity je obsah e-mailů strojově zkrácen, aby tato databáze nemohla sloužit k jejich dalšímu šíření. Pro novináře, výzkumníky z akademické sféry apod. je určena plná verze databáze obsahující plnou, nekrácenou verzi obsahu. O přístup lze požádat na adrese cesti.elfove(at)gmail.com, součástí žádosti musí být její zdůvodnění. Čeští elfové si vyhrazují právo před schválením přístupu ověřit identitu žadatele. Případné zájemce upozorňujeme, že databázi na základě požadavků bezpečnostních složek státu neposkytujeme třetím stranám formou kopií, neumožňujeme její automatizované dálkové zpracování a netolerujeme pokusy o její automatické stahování a kopírování.

Show Factcheck

Představujeme - George SOROS .. ?!!

Updated: 2021-05-12 21:46
Published: 2021-05-12 21:46

 

Soros a jeho životopis... a HAVEL ...to koukáte,co ? ...TO je PĚKNĚ STARÉ DIVADLO "PRÝ...PRAVDA A LÁSKA !!!!!!!.Tyto fotky je třeba si uložit.

Updated: 2021-05-10 18:02 by Tanougi

Published: 2021-05-10 18:02

Původní text:

Vzhledem k tomu že mi přišlo v soukromých zprávách poměrně dost dotazů kdo je vlastně George Soros, o němž se v poslední době poměrně dost hovoří, rozhodl jsem se stručně (vzhledem k tomu že se o globální politiku zajímám už déle) napsat (i směrem trošičku do historie) o co v souvislosti s osobou George Sorose ve vztahu s globální politikou vlastně jde.

 

George Soros se narodil 12.8 1930 v maďarské rodině právníka. Z Maďarska odešel po válce a od roku 1947 žil v Anglii, kde studoval ekonomii a filosofii na londýnské ekonomické škole. V roce 1956 odešel do USA s cílem vydělat velké peníze na Wall street.

 

V roce 1970 založil fond Quantum fund na kterém se mu povedlo vydělat během deseti let 4000 % původního vkladu.

 

I dále se mu pak dařilo na finančních trzích a některými transakcemi se mu povedlo zaujmout nejmovitější rodinné bankovní klany celého světa (rodiny Rotschildů a Rockefellerů),

kteří mu díky jeho finančním schopnostem svěřili správu značné části jejich obrovského jmění.

 

Svěřené finanční prostředky (astronomických částek) a podpora globálních velmi vlivných klanů Georgi Sorosovi dala značnou globální moc, kterou při své neobyčejné inteligenci dokázal řádně zúročit směrem k absolutní globální moci. Promyšleným investováním do různých fondů (nebudu se s nimi vypisovat neboť je jich mnoho a většinu už znáte z médií) se Sorosovi podařilo dostat pod svoji absolutní kontrolu globálně velmi vlivné organizace jako například OSN, Amnesty International, Norské fondy, Transparency international a Human Rights Watch.

 

Svojí silnou finanční podporou liberálních stran a politiků/ v USA získal velmi významnou moc v klíčových státních (vládních) institucích což mu dalo možnost vyvolávat ve jménu „humanity a demokracie“ války po celém světě na nich výrazně profitoval.

 

Tyto války se mu dařilo prosadit zejména díky Hillary Clintonové a Madelene Albrightové, které byly v tu dobu šéfkami diplomacie (ministryněmi zahraničí) a byly jím finančně významně podporovány.

 

Po skončení prezidentského mandátu Obamy (jeho politická kariéra byla z drtivé většiny projekt Sorose) investoval velké finanční prostředky do prezidentské kampaně Hillary Clintonové aby mohl dál (kontinuálně) vládnout jak Spojeným státům, tak celému světu ve jménu prezidentky a vlády USA. Přes jeho výraznou finanční intervenci (a výraznou manipulaci s volebními lístky) se mu nepodařilo v prezidentských volbách přehlasovat rozumné lidi, kterých je zřejmě v USA zatím ještě většina (dost jich také prohlédlo po tom, když jim došlo, o co vlastně šlo ve válkách v Afghánistánu, Iráku, Libyi a Sýrii a už to odmítli dál podporovat zvolením Clintonové).

 

V bývalém Sovětském svazu připravil státní převrat (ve jménu perestrojky a glasnosti) významnou podporou budoucích prezidentů Borise Jelcina a Michaila Gorbatchova (jejich vzájemné propojení a spolupráci dokládám v přiložené fotogalerii). Později Sorosovi plány na kontinuální ovládání celého bývalého Sovětského svazu ovšem překazil Vladimír Putin, který zahrál na vlasteneckou notu Rusů (naštěstí pro Rusko se mu nepovedlo příliš proniknout do veřejnoprávních médií a vzdělávacího sektoru jako se mu to povedlo v celé EU) a Rusové si zvolili za prezidenta Vladimíra Putina, který díky znalosti závadného záměru George Sorose provedl v Rusku potřebné okleštění od Sorosova vlivu díky splacení ruského dluhu vůči jeho bankám, vykázáním jeho škodlivých neziskovek“ a škol kde pouze šířili Sorosovi prospěšnou propagandu.

 

V České republice (samozřejmě ještě za éry Československa) získal vliv prostřednictvím výrazné finanční a „morální“ (dalo by se spíše říci nemorální) podpory (morální zejména vysíláním rádia Svobodná Evropa a Hlasu Ameriky) našeho budoucího prezidenta Václava Havla a dalších „našich“ budoucích „disidentských“ politiků už v dobách hlubokého socialismu. V souvislosti s vlivem George Sorose v České republice nesmím vynechat člověka, který sehrál velmi významnou roli v šíření Sorosovy propagandy za velmi výrazný pašalík zejména ve formě přihrání do kapsy celé společnosti OKD včetně ohromné spousty bytů, které měly být prodány za zbytkovou cenu zejména horníkům a obyvatelům severní Moravy, kteří v té době již zmíněné byty obývali. Ano jak již správně tušíte, jde o Zdeňka Bakalu. Zdeněk Bakala byl již dlouho před naší „sametovou revolucí“ domluven se Sorosem, že na revanš za již zmíněného pašalíka pomůže Sorosovi prosadit do našeho školství jeho propagandu prostřednictvím dosazení „vhodné“ (pro tento záměr) akademické obce zejména děkany a rektory do klíčových vysokých škol v naší republice. Další investicí do veřejnoprávních médií a různých tiskovin se zajistilo, aby se k lidem dostala jen pro ně potřebná „pravda“. Dále dosazením klíčových lidí na ministerstvo školství (a šířením závadné propagandy přímo na školách všech stupňů a zaměření) se jim povedlo dosáhnout špatného smýšlení mladých absolventů těchto škol.

 

Děkuji panu bývalému premiérovi Slovenské republiky, jako první že razně promluvil o Georgi Sorosovi ve velmi sledovaném prohlášení ohledně cesty Slovenského prezidenta Kisky do USA, kdy si jel pro za Georgem Sorosem pro „noty“. Díky tomuto prohlášení se konečně začalo o Sorosovi mluvit. Což považuji za žádoucÍ. Neboť se zlem se dá mnohem lépe vypořádat pokud je zlo konkretizováno.

 

Pro zdravý vývoj české politiky by bylo žádoucí, aby naši politici po vzoru maďarského premiéra Viktora Orbána, od nás vykázali veškeré na Sorose napojené „neziskovky“ a organizace. A zpřetrhat vazby na veřejnoprávní média zájmovým lidem, kteří v těchto médiích šíří propagandu a spousta lidí (kteří nemají jiný zdroj informací) potom této propagandě věří.

 

V České republice jsou nejvíc na Sorose nejvíce napojené (samozřejmě většinou nepřímo (s výjimkou Miroslavy Němcové z ODS)) tyto strany: TOP09, KDU-ČSL,Zelení, část ODS, část ČSSD a Piráti. U Pirátů je provázanost obzvláště sofistikovaná neboť mají přímou (avšak skrytou) podporu v našem školství a celoevropská centrála Pirátů je přímo v Bruselu.

 

PS: uvedené informace jsou z mé hlavy (je to můj vlastní názor) a z dlouhodobého čerpání potřebných informací z různých zdrojů/. O to zda jde o konspirace či o skutečný stav politické situace z globálního hlediska již nechám na posouzení každého z Vás. Přeji vám pozitivní budoucnost i s ohledem na vaše rozhodování ve všech nadcházejících volbách.

 

Marek Kočí (vlastní rukou a hlavou)

Autor:

Marek Kočí

----------------------------------------------------------

Fact- check

Z webu kandidáta:

 

https://krajskevolby2020.programydovoleb.cz/pardubicky-kraj/svoboda-a-prima-demokracie-spd/marek-koci

 

Čtyřkou na kandidátce pro volby 2020 je Marek Kočí z Chrudimi, je majitelem firmy zabývající se elektromontáží a telekomunikační činností. Při svých dlouhodobých pobytech v islámských i různých zemích po celém světě, je okruhem jeho politického zájmu podpora slušného a pracujícího člověka a odmítání zvýhodňování nepřízpusobivých menšin. Jedním z jeho velkých cílů, je zamezení vlivu politických neziskovek ve školství.

 

Podle jeho FB

https://www.facebook.com/marek.koci.98/likes

má rád:

SPD, Trump, KSCM, Trikolora, Kotleba

Stručný obsah:

text se snaží pomlouvat George Sorose

George Soros (*1930 Budapešť)

je americký finančník, multimiliardář židovského původu narozený v Maďarsku, jeden z nejvýznamnějších filantropů na světě.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/George_Soros

Mezi významný zdroj jeho příjmů patří spekulace na finančních trzích.

Svůj majetek používá k podpoře prodemokratických hnutí, např. Charta 77,

a podpoře studia sociálně slabých studentů v Africe i v Evropě.

Založil Středoevropskou univerzitu.

Kritizuje D. Trumpa, kritizuje kvoty pro přerozdělování uprchlíků v Evropě.

 

V lednu 2015 Soros prohlásil, že Evropa čelí útoku ze strany Ruska,

a vyzval západní státy k rozšíření sankcí proti Rusku za jeho podporu

proruských separatistů na východní Ukrajině.

Rusko v roce 2015 prohlásilo Sorosovy nadace – Open Society Foundations

a Open Society Institute Assistance Foundation za „nežádoucí“ a následně

byly vládou prezidenta Putina zakázány kvůli „ohrožení“ státní bezpečnosti.

Rozbor textu.

------------------------------------------------

Text na začátku obsahuje některé pravdivé údaje o G. Sorosovi (datum a místo narození, studia).

------------------------------------------------

Je pravda, že do Sorosova fondu investovali Rothschildove

https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_Group_of_Funds

------------------------------------------------

Je pravda, že podpořil 2016 Hillary Clinton v prezidentské kampani.

------------------------------------------------

Tvrzení

V roce 1970 založil fond Quantum fund na kterém se mu povedlo vydělat během deseti let 4000 % původního vkladu.

není přesné, ale je přibližně pravdivé.

Podle

https://www.gurufocus.com/guru/george+soros/profile

je průměrný roční zisk 32 %. Tedy za 10 let je nárůst v poměru

1.32^10=16, tedy zhodnocení 1600 %.

------------------------------------------------

Tvrzení

Sorosovi se podařilo dostat pod svoji absolutní kontrolu globálně velmi vlivné organizace jako například OSN

není pravdivé.

Jak se hlasuje v OSN?

Nejvyšší orgán OSN je Valné shromáždění.

V něm je zastoupeno všech 193 členských států a každý má 1 stejně platný hlas.

Při běžných otázkách je potřeba nadpoloviční většina přítomných, při podstatných věcech dvoutřetinová.

Tak velký počet hlasujících zástupců všech států světa nelze ovládnout jedním člověkem.

------------------------------------------------

Tvrzení

V bývalém Sovětském svazu připravil státní převrat (ve jménu perestrojky a glasnosti) významnou podporou budoucích prezidentů Borise Jelcina a Michaila Gorbatchova (jejich vzájemné propojení a spolupráci dokládám v přiložené fotogalerii).

není pravdivé.

To, že se Soros setkal s některými ruskými politiky a byl při tom vyfotografován, není důkaz, že připravil státní převrat.

V bývalém Sovětském svazu nedošlo ke státnímu převratu, ale za vlády Gorbačova k postupnému částečnému procesu demokratizace

nazývanému glasnosť a k částečným hospodářským reformám nazývaným perestojka. Ty byly neúspěšně ukončeny

rozpadem Sovětského svazu 1991 deklarací č. 142-H Nejvyššího sovětu Sovětského svazu. Tedy rozhodnutím jejich vlastního orgánu,

ne násilím zvenčí.

------------------------------------------------

Tvrzení

 

Zdeněk Bakala byl již dlouho před naší „sametovou revolucí“ domluven

se Sorosem, že na revanš za již zmíněného pašalíka pomůže Sorosovi prosadit

do našeho školství jeho propagandu prostřednictvím dosazení „vhodné“

(pro tento záměr) akademické obce zejména děkany a rektory

do klíčových vysokých škol v naší republice.

 

není pravda.

Volba rektorů a děkanů probíhá takto.

Děkany českých vysokých škol dnes volí akademický senát příslušné fakulty.

A kandidáta na rektora volí akademický senát příslušné vysoké školy.

Pouze kandidáta na rektora, protože konečné jmenování rektorem poté provede

prezident České republiky.

Tyto volby jsou tajné.

A členy akademických senátů fakult a vysokých škol volí všichni učitelé a

studenti příslušné školy v tajné volbě. Takže toto nemůže ani Soros ani

jiný člověk ovlivnit.

------------------------------------------------

Tvrzení

 

V České republice jsou nejvíc na Sorose nejvíce napojené (samozřejmě většinou nepřímo (s výjimkou Miroslavy Němcové z ODS)) tyto strany: TOP09, KDU-ČSL,Zelení, část ODS, část ČSSD a Piráti. U Pirátů je provázanost obzvláště sofistikovaná neboť mají přímou (avšak skrytou) podporu v našem školství a celoevropská centrála Pirátů je přímo v Bruselu.

 

není pravda.

Protože ministrem školství ČR nikdy nebyl člen České pirátské strany.

Je ale pravda, že v Bruselu existuje Internacionála pirátských stran založená 2010

https://cs.wikipedia.org/wiki/Internacion%C3%A1la_pir%C3%A1tsk%C3%BDch_stran

------------------------------------------------

Podle

https://www.knihuchran.cz/marek-koci-kdo-je-george-soros/

tento text vznikl v létě 2017.

------------------------------------------------

Osoba G. Sorose je opakovaně terčem pokusů o zesměšňování,

např.

https://manipulatori.cz/hoax-george-soros-slouzil-u-ss/

https://manipulatori.cz/komentar-ivo-valenta-prima-parlamentni-listy-a-satan-george-soros/

https://manipulatori.cz/bunka-spd-siri-falesny-vyrok-george-sorose-o-zniceni-zapadnich-kultur-migraci/

 

objektivní texty:

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/652295/filantrop-george-soros-slavi-90-let-cely-zivot-pomaha-miliardami-presto-je-nenavideny.html

Sorosův „majstrštyk“ přišel v září 1992, kdy vydělal při spekulaci na pokles libry za jediný měsíc celou miliardu dolarů.

 

oznámil, že poskytne jednu miliardu dolarů pro spuštění projektu globální univerzity, aby tak čelil autoritářským režimům a klimatickým změnám.

1969 převzal vedení fondu Quantum. Když v roce 1980 bilancoval jeho úspěšnost, fond vykázal čtyřicetinásobné zhodnocení

1991 Soros v Praze založil Středoevropskou univerzitu; česká vláda se ale později odmítla podílet na jejím financování a škola město opustila.

 

http://www.fundinguniverse.com/company-histories/soros-fund-management-llc-history/

tento text se objevuje i jinde:

http://www.rudyprapor.cz/2020/12/24/kdo-je-soros/

https://www.facebook.com/oral.sk/posts/2752182115045027/

https://oral.sk/marek-koci-kdo-je-vlastne-george-soros

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Relevant emails
8665 Soros... Tyto fotky je třeba si uložit. 2021-02-10 22:40:21
9455 Představujeme - George SOROS .. ?!! 2021-04-14 17:12:26
10011 Zajímavé fotky a zajímavé souvislosti po roce 1989 2021-05-09 21:25:04
13192 Odhalují se fotky a souvislosti po roce 1989 s dopadem až do současnosti 2021-11-20 11:25:31
13318 Zajímavé fotky a zajímavé souvislosti, po roce 1989 2021-11-22 20:27:07
13386 Zajímavé fotky a zajímavé souvislosti, po roce 1989... 2021-12-12 09:49:35
13590 Odhalují se fotky a souvislosti po roce 1989, s dopadem až do současnosti 2021-12-17 20:29:56
13635 Odhalují se fotky a souvislovti po roce 1989 s dopadem až do současnosti 2021-12-02 19:10:00
14634 Odhalují se fotky a souvislosti po roce 1989 s dopadem až do současnosti 2022-02-06 20:43:15
16779 George SOROS - fotky 2021-04-30 10:42:19
19558 Odhalují se fotky a souvislosti po roce 1989 s dopadem až do současnosti 2022-09-06 16:35:33
20313 Odhalují se fotky a souvislosti po roce 1989 s dopadem až do současnosti 2022-11-15 12:56:49
23015 Odhalují se fotky a souvislosti po roce 1989 s dopadem až do současnosti 2023-03-26 21:10:00